هوشمند سازی موتورخانه

کنترل هوشمند سامانه ای میباشدکه از طریق آن تجهیزات و ادوات داخل موتورخانه مانند پمپ ها و مشعل ، متناسب با نیاز حرارتی داخل ساختمان به کارگرفته می شوند، تشخیص این نیاز از طریق سنسورهای داخل و خارج ساختمان و با توجه به شرایط محیطی توسط سیستم هوشمند انجام می پذیرد.

سامانه هوشمند موتور خانه باعث میشود علاوه بر کاهش مصرف سوخت ، میزان استهلاک تجهیزات کاهش یافته و آسایش حرارتی داخل ساختمان در حد استاندارد خود تنظیم شود. در حال حاضر میزان درجه حرارت آب گرم چرخشی در رادیاتور ها (فن کویل ها)، آب گرم مصرفی ، تنظیمات مربوط به درجه حرارت ترموستات دیگ، پمپ های سیرکولاسیون (گردش آب) و … ، تماماً بصورت دستی انجام می پذیرد که در اکثر مواقع بر روی یک عدد ثابت قرار دارد. نوسانات دمای هوای محیط خارج ساختمان در طول روز و یا در طی یک فصل موجب افزایش یا کاهش بار حرارتی ساختمان شده که نتیجه آن انحراف دمای داخل ساختمان از محدوده متعارف (استاندارد) و مصرف بیهوده سوخت و انرژی می باشد. همچنین در بسیاری از ساختمان ها با کاربری های غیر مسکونی مانند ساختمان های اداری، عمومی، آموزشی و تجاری که از فضای ساختمان بصورت ناپیوسته و تنها در بخشی از ساعات شبانه روز استفاده می شود، نیازی به کارکرد موتورخانه پس از اتمام ساعت کاری نمی باشد.

در روش فعلی و بدون سامانه هوشمند، برای تنظیم آب گرم چرخشی داخل رادیاتورها، ترموستات دیگ ها، پمپ های سیرکولاسیون و هرگونه تجهیزات مورد استفاده به صورت دستی تنظیم می گردد که از سویی این محدوده دمایی در طول شبانه روز ثابت بوده و هیچ عکس العملی نسبت به تغییرات دمای محیط خارج ساختمان نداشته و از سوی دیگر قابلیت اعمال خاموشی و یا کنترل تجهیزات را در زمان های غیر ضروری ندارد.

از جمله فواید استفاده از سیستم های کنترل هوشمند

کاهش بهای مصرفی  گاز و برق و آب

کاهش هزینه های تعیمراتی سیستم موتورخانه زیرا سیسیتم بسیار کمتر زیر بار قرار می گیرد

کاهش صدمات به محیط زیست و گرمایش زمین 

مجموعه صنعت کار تهران با بیش از  سال سابقه درخشان در خدمت شما مشتریان عزیز میباشد.

جهت دریافت مشاوره رایگان و همچنین پیاده سازی و هوشمندسازی موتورخانه با ما در تماس باشید.

هدف مجموعه ما جلب زضایت شما مشتریان و همکاران عزیز میباشد.تمامی حقوق این سایت برای اتصالات چدنی نهرساران محفوظ میباشد

طراحی و بهینه سازی در طراحی سایت جهش